Szkoła (545)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Gimnazjalistka Asia Kobut dwa miesiące wcześniej pożyczyła koleżance pieniądze. Zosia nie chce oddać długu, więc wmawia dziewczynie, że została okradziona przez dwie licealistki. Asia ma pewien plan.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Asia Kobut dwa miesiące wcześniej pożyczyła koleżance pieniądze. Zosia nie chce oddać długu, więc wmawia dziewczynie, że została okradziona przez dwie licealistki. Asia postanawia sprowokować starsze uczennice, a następnie pozwolić im zabrać sobie pewną sumę. Inna gimnazjalistka, Justyna Prus, razem z siostrą mieszka u babci. Starsza pani jest poważnie chora. Do Polski przyjeżdża jej córka, która na stałe mieszka w Irlandii. Nie zamierza zostawać, chce też umieścić córkę w domu dziecka. Załamana nastolatka ucieka z mieszkania. Siostra Justyny mówi o wszystkim Marii Borkowskiej.

Występują

Zobacz także

Ładuję...