Szkoła (542)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Kasia i Krzysiek ciągle się kłócą. Dziewczyna spisuje listę jego wad i żąda zmiany. Adam zaprasza na basen Helenę. Uczennica chce szybko pozbyć się trądziku. Kradnie siostrze tabletki antykoncepcyjne.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealiści Kasia Piórecka i Krzysiek Szumiński nieustannie się kłócą. Dziewczynę irytuje zachowanie partnera. Postanawia spisać listę jego wad, a następnie żąda zmiany. Nastolatek nie wytrzymuje i kończy ich związek. Chcąc się zemścić, Kasia umawia się z Patrykiem Wegrzynem, który jest przeciwieństwem Krzyśka. Po nieudanej randce uczennica postanawia wrócić do Szumińskiego. Gimnazjalista Adam Okoń zaprasza na basen Helenę Filipek. Uczennicę cieszy ta randka, ale też boi się spotkania z powodu swoich kompleksów związanych z trądzikiem. Kradnie starszej koleżance tabletki antykoncepcyjne, ponieważ wierzy, że dzięki nim poprawi się jej cera.

Występują

Zobacz także

Ładuję...