Wojenne dziewczyny 2 (15)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Do Nawrota przychodzą Niemcy, z którymi Rozi robi interesy. Żołnierze znajdują Konstantego i Zoję. Irka dostaje się do pokoju Kamila. Tłumaczy narzeczonemu, w jakiej sytuacji się znalazł.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Kamil Brodzki jest przesłuchiwany przez majora Powałę. Mężczyzna nie wierzy, że porucznik całkowicie stracił pamięć. W pewnym momencie do pokoju wchodzi Irka. Dziewczyna podbiega do narzeczonego, lecz on jej nie poznaje. Irka ma żal do Witka, że ukrywał przed nią fakt odnalezienia się Kamila. Brat oznajmia jej jednak, że chłopakowi grozi oskarżenie o zdradę i sąd wojenny. Do domu Nawrota przychodzą Niemcy, z którymi Rozi robi interesy. Gdy żołnierz słyszą odgłosy na piętrze, upierają się, by tam wejść i znajdują Konstantego i Zoję. Niezauważona przez nich Marysia oddaje w ich kierunku dwa celne strzały. Irce udaje się dostać do pokoju Kamila. Dziewczyna tłumaczy narzeczonemu, w jakiej sytuacji się znalazł, i przekonuje go o konieczności wyjazdu do Warszawy. Powała, dowiedziawszy się o ucieczce obojga, nakazuje Witkowi udać się do miasta i zameldować u komendanta rejonu. Marysia z rodziną znajduje schronienie u profesora Wójtowicza. Andrzej pomaga jej znaleźć bezpieczne mieszkanie, u swojej znajomej sprzed wojny - Natalii Wieleżyńskiej. Irka i Kamil w Warszawie zgłaszają się zaś do Ewki, która lokuje ich w lokalu konspiracyjnym. Tymczasem Margarethe udaje się do siedziby Abwehry w Sulejówku i proponuje Brennerowi współpracę. Informuje Niemca, iż ustaliła, że Kamil Brodzki żyje.

Występują

Twórcy

Ładuję...