Wojenne dziewczyny 2 (19)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

W siedzibie Abwehry Margarethe znęca się fizycznie nad Kamilem i Irką. Informuje Brennera o konieczności przewiezienia ich do Berlina. Czarna liczy na pomoc Alfy podczas akcji odbicia przyjaciół.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

W siedzibie Abwehry Margarethe znęca się fizycznie nad Kamilem i Irką. Informuje Brennera o konieczności przewiezienia ich do Berlina. Tam gestapo chce swoimi metodami uzyskać od Brodzkiego klucz do zaszyfrowanej listy. Konstanty prosi Andrzeja, żeby zaopiekował się jego córkami. Marysia martwi się o ojca. Widać, że jest w złym stanie. Prostytutka Kazia przekazuje Ewce informację o godzinie odjazdu pociągu, którym będą transportowani Irka i Kamil. Czarna liczy na pomoc Alfy podczas przeprowadzania akcji odbicia przyjaciół. Ostatecznie angażuje do akcji znajomych sprzed wojny: Lesia, Gibona, gangstera Benka i piekarza Mietka. Dowodzi nimi Witek. W tym czasie Marysia udaje się do Sulejówka i obserwuje budynek Abwehry. Telefonicznie przekazuje numer rejestracyjny samochodu, którym więźniowie są przewożeni. Podczas zasadzki oboje udaje się odbić. Ginie jednak Gibon, a Kamil zostaje poważnie postrzelony w plecy. Rannego chłopaka Witek wraz z przyjaciółmi zabiera do szpitala, gdzie operuje go doktor Andrzej.

Występują

Twórcy

Ładuję...