Wojenne dziewczyny 2 (16)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

W Warszawie Witek i Ewka idą do konspiracyjnego mieszkania, w którym mają się zatrzymać. Dziewczyna dowiaduje się, że żona właściciela jest w obozie w Auschwitz. Mężczyzna przyznaje się do zdrady.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

W Warszawie Witek i Ewka idą do konspiracyjnego mieszkania, w którym mają się zatrzymać. Dziewczyna dowiaduje się, że żona właściciela jest w obozie w Auschwitz. Mężczyzna przyznaje się do zdrady. Wyznaje, że Niemcy obiecali uwolnić jego żonę w zamian za współpracę. Zakochani w ostatniej chwili uciekają przed obławą zorganizowaną przez Margarethe. Udają się do dowódcy wydziału łączności, gdzie spotykają byłą dziewczynę Witka pseud. Leokadia i kuriera podziemia pseud. Orsza. Kobieta zleca Ewce zdobycie tajnego niemieckiego formularza - rozkazu wyjazdu. Kasia Wieleżyńska przeszukuje rzeczy przebywającej w jej domu Marysi. Odkrywa, że dziewczyna jest Żydówką. Próbuje namówić matkę, by pozbyły się lokatorki. Irka organizuje spotkanie Kamila z jego matką, licząc, że dzięki temu chłopak odzyska pamięć. Na widok kobiety Kamil doznaje szoku. Wybiega z budynku i wpada wprost na niemiecki patrol. Nie zostaje aresztowany tylko dzięki interwencji Irki. Ewka otrzymuje wiadomość od prostytutki Niny, która pomaga organizacji, wyciągając ważne informacje od pijanych Niemców. Dowiaduje się, że Kamila Brodzkiego poszukuje niemiecki kontrwywiad. Dziewczyna przedstawia także Leokadii swój plan kradzieży dokumentu. Do akcji włącza Irkę i Marysię. Pomaga im koleżanka Irki - Zuzia, która pracuje jako kelnerka w Hotelu Europejskim, gdzie zatrzymują się Niemcy.

Występują

Twórcy

Ładuję...