Wojenne dziewczyny 2 (18)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Doktor Andrzej zabiera Konstantego do szpitala. Marysia bandażuje ojcu twarz, by rysy nie zdradziły żydowskiego pochodzenia. W siedzibie Abwehry Margarethe otrzymuje informację o śmierci Orszy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Doktor Andrzej zabiera Konstantego do szpitala. Marysia bandażuje ojcu twarz, by rysy nie zdradziły żydowskiego pochodzenia. W siedzibie Abwehry Margarethe otrzymuje informację o śmierci Orszy. Ustala, że numer rozkazu wyjazdu należał do Strochowa, który zatrzymał się w Hotelu Europejskim. Niemka sama decyduje się przeprowadzić w tej sprawie śledztwo. Nakłania Zuzię do współpracy, szantażując wywiezieniem matki do Auschwitz. Natalia Wieleżyńska dostaje od listonosza donos na Marysię, który napisała jej córka Kasia. Tylko dzięki działalności podziemia korespondencja ta nie dociera do gestapo, gdzie była adresowana. Kobieta nie może uwierzyć, że jej córka jest zdolna do takiego czynu. Radiotelegrafista odbiera wiadomość o śmierci Orszy. Alfa zrywa siatkę. Andrzej proponuje Marysi, by na razie zamieszkała w pawilonie szpitalnym. Irena wbrew rozkazowi Alfy udaje się do hotelu, by ostrzec Zuzię. Przed budynkiem czeka na nią Kamil. Po chwili zjawiają się Niemcy.

Występują

Twórcy

Ładuję...