Czas honoru | sezon 4 odc. 51: Dziewczyna z perłą

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Lichtmann wypytuje Lenę o zamach na Keiserstrasse. Grozi jej, że jeśli odmówi współpracy, zostanie wysłana do Berlina. Lena mówi Jankowi o zdradzie Karoliny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Lichtmann wypytuje Lenę o zamach na Keiserstrasse. Grozi, że jeśli nie zacznie współpracować, zostanie wysłana do Berlina. Lena i Janek mijają się w korytarzu na Szucha. Dziewczyna przekazuje mu, że Karolina ich zdradziła. Krawiec informuje Bronka, że Osmańska była prostytutką. Po śmierci jednego ze swoich kochanków, angielskiego agenta, przejęła jego kontakty. Teraz zamierza sprzedać dokumentację broni V-2 temu z wywiadów, który zaproponuje najwyższą cenę. Janek zostaje przewieziony do niemieckiego archiwum. Gdy nadarza się okazja zabija strażników i ucieka. U Rudej spotyka Władka. Przekazuje im, że Niemcy chcą wywieźć Lenę do Berlina. Michał w kopii obrazu Vermeera należącej do Karoliny znajduje mikrofilm z dokumentacją V-2. Brodowicz zarządza akcję likwidacyjną. Michał chce wziąć w niej udział.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...