Czas honoru | sezon 4 odc. 49: Wyprawa do Rzeszy

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Akcja na dworcu w Berlinie kończy się sukcesem. Lena i Alan, podając się za urzędników Rzeszy, jadą do Czerniejewa. Przestraszony ich obecnością Kugel wypuszcza Wandę.

Oglądaj w telewizji

Czw 20.02 19:00
TVP Historialogo
Czw 20.02 19:00
TVP Historia 2logo
Pt 21.02 8:00
TVP Historialogo
Pt 21.02 8:00
TVP Historia 2logo

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Bronek chce uratować Wandę w drodze powrotnej z Berlina. Prosi Krawca o zgodę na akcję. Rainer chce wiedzieć, czy Janek i jego koledzy znaleźli u Holtza złoto. Okazuje się, że w archiwum były tylko dokumenty. Władek przekonuje Bronka, żeby nie mówili Krawcowi, że widzieli Janka z gestapowcami pod kawiarnią. Rainer zleca Lichtmannowi, następcy Brehma, śledztwo w sprawie śmierci jego poprzednika. Akcja na dworcu w Berlinie kończy się sukcesem. W drodze powrotnej Władek, Bronek i Michał kradną furgonetkę. Lena i Alan, podając się za urzędników Rzeszy, Manfreda Wernera i Elfride Kuntz, jadą do Czerniejewa. Przestraszony ich obecnością Kugel wypuszcza Wandę. Ruda zauważa Osmańską z obcym mężczyzną w parku. Rainer chce dowiedzieć się od Blazera, kto kieruje Stockiem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...