Czas honoru | sezon 4 odc. 48: Niemieckie porachunki

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ruda i Władek budzą się po wspólnie spędzonej nocy. Wanda dochodzi do zdrowia. Krawiec informuje podwładnych o planach wysadzenia dworca w Berlinie. Chce, żeby w akcji wzięła udział Lena.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Ruda i Władek budzą się po wspólnie spędzonej nocy. Po wizycie lekarza Wanda powoli dochodzi do zdrowia. Krawiec informuje podwładnych o planach wysadzenia dworca w Berlinie. Chce, by w akcji wzięła udział Lena. Przekazuje Michałowi i Władkowi, że dowództwo chce zwerbować Marię do współpracy. Michał przekazuje przyjaciołom wiadomość o swoich zaręczynach i zaprasza ich na przyjęcie. Brehm informuje Rainera, co łączyło Stocka i Holtza i mówi o zaginięciu sztabek złota z magazynu. Bronek omawia z Leną szczegóły operacji w Berlinie. Akowcy zamierzają w drodze powrotnej ewakuować Wandę z Czerniejewa. Dieter, syn Kugla, wychodzi z wojska na przepustkę. Zośka wbrew ostrzeżeniom Wandy i Anieli próbuje uwieść chłopaka w nadziei, że pomoże jej on w ucieczce. Nad ranem robotnice dowiadują się, że dziewczyna nie żyje. Rainer organizuje pokazowe aresztowanie, by przekonać towarzyszy Janka o jego zdradzie. Maria pod nieobecność Fischera wchodzi do jego gabinetu. Znajduje tam skrzynie ze złotem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...