Czas honoru | sezon 4 odc. 45: Nowy świadek

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michał i Karolina spędzają razem noc. Władek dowiaduje się, że Ruda wykonuje wyroki podziemnego sądu. Brehm melduje Rainerowi, że zamachowiec pod restauracją został podstawiony przez Stocka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Michał i Karolina spędzają razem noc. Władek dowiaduje się od Janka, że Ruda wykonuje wyroki wydane przez podziemny sąd. Chce towarzyszyć jej w akcji. Brehm melduje Rainerowi, że zamachowiec pod restauracją został podstawiony przez Stocka. Aresztowany przez oficerów Falkenheim zeznaje, że SS-manów zabijał Johann Blazer i to on wystawił Polakom Schoebbla. W magazynie wskazanym przez więźnia Brehm i Rainer znajdują skrzynie pełne sztab złota. W lokalu konspiracyjnym Brodowicz i Tokarz oglądają z Władkiem fragment rakiety V-2, który chłopak przywiózł z Pustkowa. Chcą jak najszybciej przekazać urządzenie Anglikom. Karolina daje Władkowi, Michałowi i Bronkowi fragmenty pism swojego szefa i plany obozu w Pustkowie. Bronek chce zawieźć dokumenty do Warszawy. Helena trafia do gospodarstwa Heinricha, gdzie poznaje jego córkę, Gizelę i drugą robotnicę, Rosjankę, Walę. Otto odwiedza Fischerową. Maria, korzystając z okazji, prosi, by przekazał jej synom wiadomość od niej, jednak lekarz odmawia. Skotnicki wyznacza Alana, Lolka, Michała, Władka i Bronka do przechwycenia planów nowej broni. Grupa wyrusza do obozu w Pustkowie. Lena znajduje kenkartę ojca. Ma żal do Janka, że nie powiedział jej o śmierci rodziców.

Występują

Twórcy

Ładuję...