Kuchenne rewolucje: Pabianice, Niebo w gębie i na talerzu (10)

program rozrywkowy Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jadwiga zainwestowała w bar wszystkie oszczędności. Dotychczasowe zajęcie musiała porzucić ze względu na stan zdrowia. Nietrafiona inwestycja wpędziła ją w kłopoty finansowe.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler od siedmiu lat z sukcesem przeprowadza metamorfozy polskich restauracji. Przemianę przechodzi nie tylko sam lokal, ale też menu i wystrój. Ekspertka tworzy nowe smaki, łączy tradycyjne i lokalne potrawy z nowoczesnością. Widzowie poznają kolejne przepisy oraz kulinarne ciekawostki, które pozwolą im uzyskać lepszy smak dań. Jednak by rewolucja odniosła sukces, zmienić muszą się przede wszystkim właściciele, ich stosunek do pracy, pracowników, biznesu, wreszcie siebie nawzajem. Magda Gessler zetknie się m.in. z problemami w relacjach rodzinnych, kłótniami między właścicielami, nieuczciwymi pracownikami, oszczędzaniem na jakości produktów spożywczych, nieprzemyślanymi decyzjami, zbyt dużymi kredytami, brakiem pomysłu na biznes.

Jadwiga otworzyła swój bar, by uciec przed wczesną emeryturą, do której zmusiła ją sytuacja zdrowotna. Musiała porzucić dotychczasowe zajęcie, ponieważ miała kilka wylewów. Razem z partnerem Johanem Paulem zainwestowali w ten biznes wszystkie swoje oszczędności. Jadwiga sama zaprojektowała wnętrze, sięgając po kolory wywołujące dobry nastrój: jaskrawą zieleń i pomarańcz. Ułożyła też menu, które zawiera same polskie potrawy oraz specjalna wersja flaków - z kurzymi żołądkami. Bar nie cieszy się powodzeniem, utarg jest niewielki i nie wystarcza na pokrycie rachunków, nie mówiąc już o zyskach. Kłopoty finansowe, związany z nimi stres spowodowały pogorszenie już nadwątlonego zdrowia Jadwigi. Ponadto jej relacje z Johanem są coraz bardziej napięte.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...