Daleko od miasta (2)

serial dokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tomek i Marta są z Olsztyna, ale ich droga na warmińską wioskę wiodła przez Kraków i Szkocję. Mieszkając w mieście, mieli wiele pomysłów na życie na prowincji. Siedlisko Pasieka kupili przez internet.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Natalia Sosin odwiedza osoby, które miały dość życia w mieście, ciągłego pędu za sukcesem, hałasu, korków i podjęły decyzję o przeprowadzce w dużo spokojniejsze okolice. Sprawdza, co teraz robią, z czego się utrzymują i czy nie brakuje im miejskich atrakcji. Wśród bohaterów programu jest m.in. Wojtek, były warszawski architekt i pracoholik zaniedbujący zdrowie, który od kilku lat mieszka w podlaskiej wiosce i produkuje ekologiczne dżemy. Natalia Sosin złoży także wizytę Asi, przed laty zmęczonej życiem brokerce, a dziś szczęśliwej rolniczce uprawiającej lawendę na malowniczych terenach Warmii. Każda z osób występujących w programie w pewnym momencie swojego życia powiedziała sobie: stop. Porzuciła duszne biura w wielkim mieście na rzecz czystego powietrza, ciszy i spokoju. Czy było warto - odpowiedź na to pytanie widzowie poznają oglądając kolejne odcinki programu.

W tym odcinku

Choć Tomek i Marta są z Olsztyna, ich droga na warmińską wioskę wiodła przez Kraków i Szkocję. Mieszkając w mieście, mieli mnóstwo pomysłów na życie na prowincji. Gdy w końcu tam trafili, los podsunął im inne rozwiązanie. Siedlisko Pasieka kupili w ciemno przez internet, sprowadzili się tam z dziećmi, założyli gospodarstwo agroturystyczne i zaczęli hodować pszczoły. Po latach nerwowej walki z rzeczywistością w końcu mogli odetchnąć i żyć własnym rytmem.

Twórcy

Ładuję...