Sensacje XX wieku: Astrolog

program historyczny Wielka Brytania/​Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Historia niemieckiego astrologa Wilhelma Wulffa, który wykorzystywał zainteresowanie nazistowskich przywódców astrologią i okultyzmem, by móc wpływać na ich decyzje.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Po uwolnieniu z obozu koncentracyjnego Wilhelm Wulff zostaje doradcą Heinricha Himmlera. Wysoko postawiony oficer, podobnie jak inni przywódcy III Rzeszy, nie ukrywa swojego zainteresowania astrologią i okultyzmem. Wykorzystuje ten fakt, by wraz z masażystą Feliksem Kerstenem prowadzić ryzykowną grę i wpływać na postępowanie Himmlera oraz innych członków SS. Dzięki jego odważnej postawie uratowanych zostaje tysiące więźniów obozów koncentracyjnych.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...