Ojciec Mateusz 16: Nauczyciel (209)

serial kryminalny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mateusz jest świadkiem, jak nauczyciel angielskiego Kosma Siwczyk dostaje pogróżki. Tymczasem Natalia w bohaterze artykułu o pedofilu rozpoznaje właśnie anglistę. Wkrótce zostaje on znaleziony martwy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Podczas rozmowy Mateusza o fundacji z nauczycielem języka angielskiego, Kosmą Siwczykiem (Michał Czachor), przez okno wpada cegła z kartką z pogróżkami. Duchowny sugeruje zgłosić sprawę policji. Kosma jednak ją bagatelizuje. Niebawem Natalia czyta artykuł o pedofilu z wyrokiem. Na zdjęciu rozpoznaje Kosmę. Mateusz trafia na dywanik do biskupa. Kosma zaś zostaje odsunięty od fundacji do czasu wyjaśnienia sprawy. Pod szkołą zaczynają pikietować rodzice. Kosma opowiada Mateuszowi swoją historię. Wyznaje, że jego ukochana umarła przy porodzie. Następnego dnia Kosma zostaje znaleziony martwy w swoim samochodzie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...