Szpital | sezon 4 odc. 384

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Dr Wajman opiekuje się 13-latką, która zemdlała w szkole. Lekarz szybko odkrywa, że nastolatka jest niedożywiona. Matka pacjentki podała jej larwy tasiemca, żeby dziewczyna zrobiła karierę modelki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dr Eryk Wajman opiekuje się 13-letnią Marceliną, która zemdlała w szkole. Lekarz szybko odkrył, że nastolatka jest niedożywiona. Matka pacjentki podała jej larwy tasiemca, żeby dziewczyna zrobiła karierę modelki. Mimo złego stanu zdrowia Marceliny, rodzicielka chce zabrać ją na sesję zdjęciową. Ordynator oddziału zajmuje się 55-letnią Danutą. Kobiecie towarzyszy o 30 lat młodszy partner. Pacjentka zemdlała w trakcie wspólnego obiadu i wciąż nie najlepiej się czuje. Danuta ukrywa przed ukochanym swój stan. Wkrótce o związku matki dowiaduje się jej syn. Sądzi, że mężczyzna jest oszustem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...