Teleman

Szkoła (290)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mama 13-letniej Zosi i jej starszego brata, Antka, wyjechała do Londynu. Dziś, po raz pierwszy od miesiąca, przyleci do Polski. Antek jest zły na matkę, zaś Zosia nie może doczekać się tego spotkania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Mama 13-letniej Zosi i jej starszego brata, Antka, wyjechała do Londynu. Dziś, po raz pierwszy od miesiąca, przyleci do Polski. Antek jest zły na matkę, że ich zostawiła, zaś Zosia nie może doczekać się tego spotkania. Jest pewna, że teraz będą już razem - w Krakowie albo w Anglii. Tymczasem matka uczniów nie zamierza na stałe zostawać w kraju. Kiedy Zosia odkrywa prawdę, postanawia zacząć pić i palić w szkole, żeby rodzicielka musiała się nią zaopiekować. Gimnazjalistka Eliza jest zakochana w starszym o rok Adrianie, nie ma jednak odwagi, żeby zaprosić go na randkę. Przyjaciółki chcą jej pomóc. Dominika namawia licealistę na spotkanie z Elizą, ale w wyniku pomyłki chłopak myśli, że jest umówiony właśnie z Dominiką. Adrian robi na niej ogromne wrażenie, ale nastolatka postanawia z niego zrezygnować ze względu na Elizę. Adrian woli jednak Dominikę. Jej przyjaciółka czuje się oszukana.

Występują

Zobacz także

Ładuję...