Teleman

Szkoła (272)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szkoły przybywają uczniowie z wymiany, m.in. Kevin, który wpada w oko Patrycji. Problem w tym, że nie zna ona języka angielskiego. Magda, która szuka na niej zemsty, zamierza wykorzystać okazję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Magda bardzo dobrze się uczy. Od początku roku szkolnego pomaga Patrycji Mularz w nauce języka angielskiego, odrabia za nią zadania domowe i podpowiada na sprawdzianach. Tymczasem do szkoły przybywa grupa uczniów z wymiany. Wśród nich znajduje się Kevin, który wpada w oko Patrycji. Dziewczyna chce jak najszybciej nauczyć się języka, by z nim porozmawiać i umówić się na randkę. Prosi o pomoc Magdę, której wcześniej ukradła wypracowanie. Oszukana nastolatka postanawia się zemścić i w imieniu Patrycji obraża Kevina. Gimnazjaliści, Agata i Sebastian, są parą. Na początku byli bardzo szczęśliwi, jednak obecnie przestało im się układać. Chłopakowi nie podoba się, że zawsze kiedy spotyka się z Agatą, towarzyszą im przyjaciółki nastolatki. Boi się jednak jej o tym powiedzieć. Postanawia wyznać prawdę w liście.

Występują

Zobacz także

Ładuję...