Teleman

Szkoła (268)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Licealista Arek to znany w szkole podrywacz. Zamierza rozkochać w sobie maturzystki, zanim ukończą naukę. Tymczasem jedna z uczennic, Kaja, przygotowuje listę zadań, które chce wykonać przed maturą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Arek to znany w szkole podrywacz. Zamierza rozkochać w sobie maturzystki, zanim ukończą naukę. Tymczasem jedna z uczennic, Kaja, przygotowuje listę zadań, które chce wykonać przed napisaniem egzaminu dojrzałości. Jeden z punktów dotyczy Arka. Chłopak zakochuje się w Kai, chce też udowodnić jej, że się zmienił, dlatego zrywa ze swoimi wielbicielkami. Dziewczynie imponuje zachowanie nastolatka. Jednak koleżanka Kai, Magda, nie wierzy w tę przemianę. Zamierza udowodnić, że Arek kłamie, sprawdzając jego wierność. Dawid zostaje skreślony z listy uczniów z powodu powtarzających się napadów złości. Przed szkołą jest świadkiem wypadku - jeden z uczniów zostaje potrącony przez samochód, a sprawca ucieka. Nastolatek postanawia zemścić się na dyrektorze, uszkadzając jego auto i doprowadzając do posądzenia go o spowodowanie wypadku. Dawid podrzuca mężczyźnie czapkę rannego ucznia, którą zabrał z miejsca zdarzenia.

Występują

Zobacz także

Ładuję...