Teleman

Szkoła (267)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Uczennica gimnazjum staje się obiektem żartów złośliwych, gdyż nie potrafi podrywać chłopaków. Prosi Patrycję o pomoc w nawiązaniu znajomości z Olkiem. Nie wie, że koleżanka chce ją skompromitować.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Uczennica gimnazjum jest załamana tym, że nie potrafi poderwać żadnego chłopaka. Staje się obiektem żartów złośliwych koleżanek. Przyjaciółka próbuje ją przekonać, że sytuacja ulegnie zmianie, kiedy dziewczyna się zakocha. Nieoczekiwanie nastolatka wpada na Olka. Ten robi na niej ogromne wrażenie. Zdesperowana, postanawia poprosić o pomoc Patrycję, dla której rozmowa z chłopakami nie stanowi problemu. Nie wie, że koleżanka w rzeczywistości chce ją skompromitować. Gimnazjalista znajduje pamiętnik. Autorka wyznaje miłość jego koledze, Hubertowi. Nastolatkowi podobają się wpisy, postanawia więc odnaleźć zakochaną w nim dziewczynę. Nie wie, że pamiętnik należy do młodszej o rok Uli. Tymczasem Hubert i jego kolega omyłkowo uznają Monikę za autorkę miłosnych wyznań. Uczennica nie wyprowadza ich z błędu, chce też zakpić z Uli. Jednak kiedy Hubert poznaje nastolatkę bliżej, orientuje się, że nie mogła ona napisać pamiętnika.

Występują

Zobacz także

Ładuję...