Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 464

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Karetka przywozi 17-letniego Jakuba. Podczas jazdy tramwajem chłopak był świadkiem, jak dwie dziewczyny wyśmiewały się z siedzącej obok nastolatki. Stanął w jej obronie i został dotkliwie pobity.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi 17-letniego Jakuba. Podczas jazdy tramwajem chłopak był świadkiem, jak dwie dziewczyny wyśmiewały się z siedzącej obok nastolatki. Pacjent stanął w jej obronie. Wówczas został dotkliwie pobity. Nastolatki postanawiają zemścić się na Jakubie i oskarżają go o gwałt. Pacjent trafia pod opiekę doktora Piotra Wójtowicza. Tymczasem 15-latka przyprowadza swojego ojca, który został dotkliwi poparzony. Mężczyzna próbował leczyć się samodzielnie. Do szpitala dociera żona pacjenta. Uważa męża za życiowego nieudacznika i chce zostawić go dla kochanka. Wkrótce okazuje się, że jest w ciąży.

Występują

Zobacz także

Ładuję...