Szpital | sezon 2 odc. 213

serial paradokumentalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dominika Gajda zajmuje się 15-letnią Katarzyną. Pacjentka jest bardzo słaba i ciężko oddycha. W międzyczasie karetka przywozi na oddział ratunkowy kobietę, która została porażona prądem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Dominika Gajda zajmuje się 15-letnią Katarzyną, która jest bardzo słaba i ciężko oddycha. Nastolatka ma również obrzęknięte nogi, które są całe pokryte ranami. W międzyczasie karetka przywodzi na oddział nieprzytomną, 40-letnią Renatę. Kobieta została porażona prądem podczas rozmowy przez telefon komórkowy, który był jednocześnie podłączony do gniazdka elektrycznego. Niespodziewanie wybuchła ładowarka do niego. Pacjentką zajmuje się nią dr Eryk Wajman.

Występują

Zobacz także

Ładuję...