Szpital | sezon 2 odc. 188

serial paradokumentalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pogotowie przywozi na SOR 70-letnią kobietę, która przewróciła się na oblodzonym chodniku i złamała nogę. Po badaniu pacjentki Robert Szewczyk ustala, że konieczna jest operacja.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pogotowie przywozi na SOR 70-letnią kobietę, która przewróciła się na oblodzonym chodniku i złamała nogę. Robert Szewczyk ustala, że konieczna jest operacja. Do szpitala przyjeżdżają dorosłe wnuki pacjentki, które się o nią martwią. Staruszka na co dzień mieszka z mężem, który dokucza jej i uprzykrza życie. W międzyczasie Eryk Wajman przyjmuje na oddział 12-letnią Kasię, którą przyprowadził do szpitala 10-letni przyjaciel. Dzieci chcą zeswatać swoich rodziców. Podczas przygotowywania dla nich romantycznej kolacji, Kasia poparzyła się rozgrzanym olejem. Okazuje się jednak, że to nie jednak, że to nie jedyny jej problem zdrowotny.

Występują

Zobacz także

Ładuję...