Stawka większa niż życie | sezon 1 odc. 6: Podwójny nelson

serial wojenny Polska 1968  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Aresztowana agentka aliancka Ewa Fromm nie wytrzymuje tortur i ujawnia tajne plany swych przełożonych. Aby potwierdzić informacje, Kloss i mjr Hanna Bosel jadą do miejscowości Lisko.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1943. Aresztowana przez Niemców agentka aliancka Ewa Fromm nie wytrzymuje tortur i ujawnia tajne plany swych przełożonych. Aby potwierdzić zdobyte w ten sposób informacje, Kloss i major Hanna Bosel zostają wysłani do małej miejscowości wypoczynkowej Lisko. Każde z nich dociera do partyzanckiego oddziału Kornela i żąda, by zlikwidowano tajnego agenta. Okazuje się, że Hanna Bosel również jest agentką aliantów, a Kloss - któremu nikt nie wierzy - znajduje się w niebezpieczeństwie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...