Stawka większa niż życie | sezon 1 odc. 5: Ostatnia szansa

serial wojenny Polska 1967  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kloss ma zdobyć plany nowych konstrukcji wojskowych autorstwa profesora von Henninga. Sądzi, że dobrym sposobem na realizację akcji jest uwiedzenie córki naukowca, Benity.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1943. Kloss musi zdobyć plany nowych konstrukcji wojskowych. Dokumenty znajdują się w willi autora tych projektów, profesora von Henninga, przebywającego w Warszawie specjalisty w dziedzinie nowoczesnych militariów. Do ochrony naukowca przydzielony jest kapitan Willy Ruppert, który przed wojną był agentem polskiego wywiadu. Kloss dochodzi do wniosku, że najłatwiejszym sposobem na dostanie się do willi naukowca jest uwiedzenie jego córki, Benity. Zaprzyjaźnia się z dziewczyną, a podczas jednego ze spotkań chce ją uśpić. Okazuje się jednak, że Benita przejrzała jego plan. W ostatniej chwili z pomocą przychodzi Klossowi agentka Anna.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...