Stawka większa niż życie | sezon 1 odc. 10/18: W imieniu Rzeczypospolitej

serial wojenny Polska 1968  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Gestapo namierza radiostację siatki w mieszkaniu krawca Skowronka. Ten zgadza się współpracować z Niemcami. Nie wie o tym łączniczka Stasia i przekazuje mu meldunek Klossa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1944, Kraków. Gestapo namierza radiostację siatki działającą w mieszkaniu krawca Skowronka. Mężczyzna zgadza się współpracować z Niemcami. Nie wie o tym łączniczka Stasia i przekazuje mu meldunek Klossa. Kierujący akcją Stadtke zamierza schwytać J-23 za pomocą fałszywych informacji wzywających agenta na spotkanie z przedstawicielem "Centrali". Kloss jednak dowiaduje się o prowokacji, a Stadtke i jego agenci kompromitują się. Za radą Klossa członkowie siatki ukrywają się w oddziale partyzantów. Jednak na skutek nieporozumienia za zdrajcę zostaje uznany Kloss. Romek ma wykonać na nim wyrok śmierci.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...