Stawka większa niż życie | sezon 1 odc. 13/18: Bez instrukcji

serial wojenny Polska 1968  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Niemiecki agent, Streit, zgłasza się do brytyjskiego wywiadu i przekazuje dane o zakładach produkujących nową broń. Zakłady zostają zbombardowane, ale okazuje się, że były tylko makietą.

Oglądaj w telewizji

Pt 3.06 22:40
TVP HDlogo
Pon 6.06 0:15
TVP HDlogo

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Jeden z agentów niemieckich, Johann Streit, zgłasza się do brytyjskiego wywiadu i przekazuje dane o zakładach w Arnswalde produkujących nową broń - promienie J. Informacje te zdobywa Hans Kloss. Zakłady zostają zbombardowane, okazuje się jednak, że były one tylko atrapą. Agent J-23 odnajduje prawdziwą fabrykę. Czas nagli, więc nie zdąży przekazać meldunku centrali. Musi sam podjąć decyzję o wysadzeniu laboratorium w powietrze.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...