Stawka większa niż życie | sezon 1 odc. 12: Zdrada

serial wojenny Polska 1968  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Szwedzka aktorka Christin Kield chce się zemścić na polskim ruchu oporu za śmierć narzeczonego. Zadaniem Klossa jest jej likwidacja albo przekonanie, że pozostaje w błędzie.

Oglądaj w telewizji

So 9.12 14:00
Stopklatkalogo

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Szwedzka aktorka Christin Kield współpracująca z polskim wywiadem chce się zemścić na polskim ruchu oporu za śmierć swojego narzeczonego. Jest przekonana, że jej ukochany został zabity właśnie przez Polaków. Zadaniem Klossa jest likwidacja agentki albo przekonanie jej, że jest w błędzie, gdyż Heiniego zabili gestapowcy za zdradę. Tymczasem Christin zostaje porwana, a Kloss ma się natychmiast zameldować u samego admirała Canarisa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...