Ojciec Mateusz 11: Siostrzeniec (136)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zawodnik drużyny siatkarskiej Orkan Maurycy Janicki to jeden z najlepszych graczy i siostrzeniec biskupa. W przerwie treningu zostaje zaczepiony przez kibola Gałę. Niebawem zostaje porwany.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Przysłana z Kielc archiwistka (Edyta Olszówka) porządkuje dokumenty na komisariacie. W sandomierskiej hali sportowej odbywa się trening zawodników kieleckiej drużyny siatkarskiej Orkan. Wracający z przerwy Maurycy Janicki (Krzysztof Czapliński), jeden z najlepszych graczy i siostrzeniec biskupa, zostaje zaczepiony przez agresywnego kibola Gałę (Dominik Bąk). Niebawem matka Janickiego (Dorota Chotecka) dowiaduje się, że jej syn został porwany. Przerażona, jedzie do swojego brata biskupa. Mateusz i Możejko ustalają, że ojciec chłopaka (Radosław Pazura) ma długi. Możejko zarządza obserwację pałacu biskupiego, w którym zatrzymali się rodzice sportowca. Maurycy rozmawia przez telefon z matką.

Występują

Twórcy

Ładuję...