Ojciec Mateusz 11: Zagadki serca (135)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Możejko i jego podwładni badają sprawę śmierci aktora Iwa Gralaka. W gronie podejrzanych jest producent serialu, w którym grał artysta, a także aktorka Monika, z którą miał romans.

Oglądaj w telewizji

Śr 5.10 12:25
TVP HDlogo
Pon 10.10 15:30
TVP Kobietalogo

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W Sandomierzu zjawia się ekipa popularnego serialu "Zagadki serca", by nakręcić tam nowe odcinki. Wkrótce grający główną rolę aktor, Iwo Gralak, zostaje znaleziony martwy w swoim domu. Policjanci zabezpieczają dowody zbrodni i znajdują na popielniczce odciski palców producenta Filipa Ankwicza. Okazuje się, że Iwo chciał zerwać swój kontrakt i pokłócił się z nim. W gronie podejrzanych jest też aktorka Monika Dębowska, która miała romans z Iwem. Dla niego zerwała zaręczyny z reżyserem Bartkiem Iżykowskim. Tymczasem w domu kultury trwają próby do spektaklu. Zajęcia z młodzieżą prowadzi dawny znajomy zamordowanego, Andrzej Sikora. Mateusz dowiaduje się, że przed laty obaj rywalizowali o kontrakt gwiazdorski, który ostatecznie podstępem zdobył Gralak. Zaczyna podejrzewać, że Andrzej zamordował go w ramach zemsty.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...