Szpital | sezon 2 odc. 177

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Piotr Wajman zajmuje się nastolatkiem, który uległ poparzeniu. Do Dominiki Gajdy zgłasza się nauczycielka, której puchną nogi. Pacjentka ukrywa przed córką, że jest w ciąży.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do Dominiki Gajdy zgłasza się nauczycielka wychowania fizycznego, której od kilku dni puchną nogi. Towarzyszy jej córka, która nie ma pojęcia, że matka zakochała się w koledze z pracy i zaszła z nim w ciążę. Badania ujawniają, że nauczycielka ma guza jajnika, który zagraża płodowi. Piotr Wajman zajmuje się szesnastolatkiem, który miał wypadek. Chłopak pracował nielegalnie w fabryce u wujka. Kiedy ciął metal, jego ubranie zapaliło się od iskier. Pacjent jest poważnie poparzony i bardzo cierpi.

Występują

Zobacz także

Ładuję...