Szpital | sezon 2 odc. 176

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Karetka pogotowia przywozi do szpitala nieprzytomną kobietę, która została potrącona przez samochód. Kiedy poszkodowana odzyskuje świadomość, twierdzi, że porwano jej córeczkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka pogotowia przywozi do szpitala nieprzytomną kobietę, która została potrącona przez samochód. Kiedy odzyskuje ona świadomość, twierdzi, że porwano jej córeczkę. Pacjentką zajmuje się dr Michał Morawski. Tymczasem do męża pacjentki dzwonią porywacze z żądaniem okupu. Na SOR trafia również 22-letnia Dorotę, która jest w ciąży i nagle dostała niepokojących bólów brzucha. Ojciec, który jej towarzyszy w szpitalu, ukrywa przed nią, że ma raka płuc. Nagle dostaje ataku kaszlu i pluje krwią. Zajmuje się nim dr Robert Szewczyk.

Występują

Zobacz także

Ładuję...