Szpital | sezon 2 odc. 173

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

59-letnia Irena pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek samochodowy, w którym ucierpiała jej wnuczka. Karetka przywozi do szpitala 22-letnią Justynę. Badania wykazują gruczolaka przysadki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

59-letnia Irena pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek samochodowy. Wiozła wnuczki ze szkoły i jedna z nich jest ciężko ranna. Dziewczynką zajmuje się dr Eryk Wajman. Okazuje się, że sześciolatka ma uszkodzone obie nerki i konieczny jest przeszczep. Karetka przywozi do szpitala 22-letnią Justynę, która zasłabła w domu. Dziewczyna boi się, że może być w ciąży. Badania wykazują gruczolaka przysadki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...