TVP Kultura 2Program TV na Poniedziałek 24.10.2022

Poniedziałek 24.10
Od 20:00
20:00
Francuska prowincja. W ulewną noc inspektor policji (Roman Polański) przesłuchuje mężczyznę (Gérard Depardieu), który jest podejrzewany o zabójstwo. Film nominowany do Złotej Palmy w Cannes.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:45
Fascynujące historie dzieł sztuki, które zrabowano podczas wojny z polskich muzeów.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:00
Opowieść o codziennym ludzkim życiu, ludziach, którzy się w nim pojawiają oraz o wspomnieniach tworzonych każdego dnia.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:03
Loukoum ma już dosyć Czasu. Podejmuje decyzję, że się z nim zmierzy i ostatecznie wyzwoli z jego oków. Nie wiadomo jednak czy można się Czasu pozbyć.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:05
Obraz 'Autobus' Bronisława Linkego to pesymistyczna diagnoza stanu społeczeństwa. Każda z przedstawionych postaci uosabia którąś z narodowych przywar. Niektóre przypominają upiory.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:15
Debaty dotyczące kontrowersyjnych tematów. Felieton wprowadza widzów w zagadnienie, któremu poświęcony jest odcinek. Dwóch gospodarzy, w obecności publiczności, prowadzi rozmowę z ekspertami.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:50
Emeryt Górkiewicz przenosi się do małego miasta. Dostaje propozycję kandydowania na burmistrza. Śni mu się posiedzenie rady gminy.
WIĘCEJ INFORMACJI
0:30
Cykl przedstawia nowe zjawiska na polskiej scenie artystycznej. Goście specjalizują się w różnych gatunkach: od muzyki dawnej przez jazz po śpiew tradycyjny. Melomani usłyszą premierowe wykonania.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:20
Przegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:35
Tomasz Bednarek odwiedza Racibórz - jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku. Do XVI wieku rządzili w nim Piastowie. W Zamku Piastowskim znajduje się kaplica, nazywana perłą śląskiego gotyku.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:55
2:05
Tomasz Bednarek odwiedzi Chełmno - dawne miasto obronne, pełne gotyckich zabytków. Ze względu na przechowywane w kościele relikwie św. Walentego Chełmno zwane jest Miastem Zakochanych.
WIĘCEJ INFORMACJI
2:25
Scena należy do wiolonczelisty Marcina Zdunika i pianisty Aleksandra Dębicza. Razem wydali oni dwupłytowy album 'Bach Stories'. Artyści wykonują utwory z repertuaru Bacha, Chopina i Schuberta.
WIĘCEJ INFORMACJI
3:05
3:35
Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.
WIĘCEJ INFORMACJI
4:25
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
WIĘCEJ INFORMACJI
4:50
Mijamy ich codziennie na ulicach polskich miast i miasteczek. Ukraińcy remontują i sprzątają nasze domy. Studiują oraz prowadzą własne firmy. Część z nich mieszka tu od dziesięcioleci.
WIĘCEJ INFORMACJI
5:30
Podsumowanie najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dnia związanych z życiem Polaków na Litwie.
WIĘCEJ INFORMACJI
5:45
Uczestnicy teleturnieju sprawdzą swoją wiedzę o losach polskich zesłańców od czasów Stefana Batorego do rewolucji październikowej. Wśród nich byli przedstawiciele elit, tacy jak Bronisław Piłsudski.
WIĘCEJ INFORMACJI
6:35
Goya stworzył serię rycin zatytułowaną "Okropności wojny". Powstały w latach 1810-1820 cykl jest realistyczny i pełen drastycznych szczegółów. Lucyna Lencznarowicz przybliży kilka grafik.
WIĘCEJ INFORMACJI
6:40
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z twórcą filmów dokumentalnych, scenarzystą i poetą. Andrzej Titkow wspomina swoje dzieciństwo, studia, przyjaźń z Krzysztofem Kieślowskim i początki pracy.
WIĘCEJ INFORMACJI
7:10
Program kulturalno-kulinarny obfitujący w ciekawe historie i anegdoty związane z przyprawami. Rozmowy prowadzących połączone są z przygotowaniem potraw z użyciem różnych dodatków.
WIĘCEJ INFORMACJI
7:30
Na Podlasiu lepi się pierogi od ponad trzystu lat - ruskie i z kaszą gryczaną. Karol, inspirując się przepisami z książki kucharskiej Radziwiłłów, przygotuje kilka wariacji na temat pierogów z serem.
WIĘCEJ INFORMACJI

Lista stacji

O stacji TVP Kultura 2

TVP Kultura 2 – kanał tematyczny Telewizji Polskiej, poświęcony w całości tematyce kulturalnej, który został uruchomiony 26 czerwca 2020 roku w telewizji hybrydowej 8 multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej i na stronach internetowych Telewizji Polskiej.
Ładuję...