TVP Kultura 2Program TV na Piątek 7.10.2022

Piątek 7.10
Od 20:00
18:50
Henryk Wieniawski patronuje najstarszemu konkursowi skrzypcowemu na świecie. W Poznaniu zaprezentują się wirtuozi mający nie więcej niż 30 lat. Poprzednią edycję wygrała Veriko Tchumburidze.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:25
Przegląd najważniejszych bieżących wydarzeń kulturalnych.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:40
Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski tropi zabytkowe przedmioty, które zaginęły na skutek wojennej przeszłości Polski. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu dziełu.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:55
Łukasz Jasina rozmawia z krytykiem filmowym Łukaszem Adamskim o dziełach, które zapisały się w historii kinematografii.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:00
Rok 1939 Meksyk. Geoffrey Firmin, były konsul brytyjski, porzucony przez żonę, szuka ukojenia w alkoholu. Żona wraca, by pomóc mężowi...
WIĘCEJ INFORMACJI
23:50
0:00
Opowieść o twórczości Gustava Klimta i Egona Schiele, wiedeńskiej bohemie XIX wieku, narodzinach nowej sztuki i filozofii oraz przełomowym spojrzeniu na kulturę.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:35
Przegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:50
Twórcy odcinka goszczą w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Do tej znanej w Europie sali koncertowej trafiają najwybitniejsze orkiestry symfoniczne świata. Panują tu znakomite warunki akustyczne.
WIĘCEJ INFORMACJI
2:10
2:20
Twórcy odcinka przybliżą dzieje baletu współczesnego. Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos opowiedzą o najważniejszych prądach i twórcach. Widzowie zobaczą fragment choreografii Roberta Bondary.
WIĘCEJ INFORMACJI
2:40
Bogna Świątkowska rozmawia z Antonim Domiczem na temat roli przestrzeni publicznej, omawiając funkcje placów, skwerów, bulwarów, pasaży i ulicy. Dyskutują na temat tzw. małej architektury.
WIĘCEJ INFORMACJI
3:05
3:40
Dalsze losy Irki, Ewki i Marysi. Stojące na progu dorosłości dziewczyny muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Włączają się w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.
WIĘCEJ INFORMACJI
4:25
Podsumowanie najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dnia związanych z życiem Polaków na Litwie.
WIĘCEJ INFORMACJI
4:40
Opowieść o relacji malarza Zdzisława Beksińskiego z synem, dziennikarzem muzycznym Tomaszem. Ich dramat został zrekonstruowany na podstawie prywatnych listów oraz filmów z archiwum artysty.
WIĘCEJ INFORMACJI
6:00
Mijamy ich codziennie na ulicach polskich miast i miasteczek. Ukraińcy remontują i sprzątają nasze domy. Studiują oraz prowadzą własne firmy. Część z nich mieszka tu od dziesięcioleci.
WIĘCEJ INFORMACJI
6:45
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
WIĘCEJ INFORMACJI
7:10
Sylwetki najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia, którzy na swoim koncie mają sukcesy na polskich i zagranicznych konkursach.
WIĘCEJ INFORMACJI

Lista stacji

O stacji TVP Kultura 2

TVP Kultura 2 – kanał tematyczny Telewizji Polskiej, poświęcony w całości tematyce kulturalnej, który został uruchomiony 26 czerwca 2020 roku w telewizji hybrydowej 8 multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej i na stronach internetowych Telewizji Polskiej.
Ładuję...