Wojenne dziewczyny 2 (21)

serial historyczny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Stefan mówi Irce, że muszą uciekać z folwarku, gdzie nie są bezpieczni. Grudziński ostrzega ich, że do wsi zbliżają się Niemcy. Ukrywa oboje w stodole. Wkrótce w folwarku zjawiają się żandarmi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Stefan mówi Irce, że muszą uciekać z folwarku, gdzie nie są bezpieczni. Grudziński ostrzega ich, że do wsi zbliżają się Niemcy. Ukrywa oboje w stodole. Wkrótce na folwarku zjawiają się żandarmi. Gdy nie znajdują tam Irki i Stefana, rozstrzeliwują Grudzińskiego i jego pracowników, a następnie podpalają budynki gospodarcze. Dyrektor szpitala przypomina Andrzejowi, że wiele ryzykuje, ukrywając Marysię. By zapobiec plotkom i tragedii, lekarz oświadcza się dziewczynie. W kasynie Ewka niepostrzeżenie wyciąga portfel niemieckiego oficera. Po spisaniu danych z dokumentów wsuwa go z powrotem do kieszeni mężczyzny. Widzą to niemieccy agenci. Dziewczynie pomaga krupier. Kasia Wieleżyńska ucieka z zakonu i zjawia się w mieszkaniu Andrzeja. Gdy znajduje w łazience rzeczy Marysi, wściekła składa na nią donos. Andrzej zostaje aresztowany. Alfa informuje Witka, że Powała nie wrócił z mikrofilmem. Mężczyzna wraz z Irką i Ewką zabierają rannego Kamila do mieszkania Szczęsnej.

Występują

Twórcy

Ładuję...