TVP Historia 2Program TV na Piątek 10.10.2025

Piątek 10.10
Od 20:00
20:00
Wstrząsające losy Henryka Schönkera i jego bliskich, którzy przetrwali II wojnę światową. Film przedstawia ich ucieczkę z Oświęcimia.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:00
Dokument poświęcony twórcy języka esperanto, Ludwikowi Zamenhofowi. Historia powstania esperanto wpisana jest w tło historyczno-społeczne epoki oraz krajobraz jego rodzinnego miasta Białegostoku.
WIĘCEJ INFORMACJI
21:25
Odważny chłopak przeciwstawia się opresyjnemu aparatowi władzy.
WIĘCEJ INFORMACJI
0:00
Mający żydowskie korzenie Polak próbuje odnaleźć się w nazistowskich Niemczech.
WIĘCEJ INFORMACJI
2:00
Zygmunt Zipser był volksdeutschem, który mimo swojego pochodzenia zasłynął jako polski patriota. Dzięki relacjom z Niemcami uratował przed śmiercią w obozach koncentracyjnych wiele osób.
WIĘCEJ INFORMACJI
2:50
W programie prezentacja mało znanych, sensacyjnych i często kontrowersyjnych wydarzeń historycznych.
WIĘCEJ INFORMACJI
3:15
Program historyczny popularyzujący wiedzę o II wojnie światowej.
WIĘCEJ INFORMACJI
3:35

Lista stacji

O stacji TVP Historia 2

TVP Historia 2 – internetowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej poświęcony historii, uruchomiony 1 marca 2021 roku.
Ładuję...