CinemaxProgram TV na Wtorek 27.02.2024
6:00 |
![]() Podczas lata w kraju temperatura spada znacznie poniżej zera. Dziesięcioro ludzi, w tym Georgia (Élodie Bouchez), Joseph (Pablo Pauly) i Jeanne (Judith Chemla), próbuje odnaleźć się w tych warunkach.
|
---|---|
7:55 |
![]() Xochtil mieszka w mieście zanieczyszczonym przez rafinerie ropy naftowej. Po śmierci matki angażuje się w działalność na rzecz ochrony środowiska. Wraz z aktywistami chce wysadzić rurociąg naftowy.
|
9:40 |
Nadchodzi starcie, które ma zdecydować o przyszłości ludzkości. Trzecia odsłona cyberpunkowej serii.
|
11:45 |
![]() Przebywającym na kempingu podczas wakacji ludziom dni upływają spokojnie w cieniu drzew. Na jeziorze błyszczy słońce, ale nikomu nie wolno w nim pływać. Mały chłopiec zniknął i mógł utonąć.
|
|
|
12:05 |
![]() Rodzice Evy są po rozwodzie, co dezorientuje wszystkich członków familii, a zwłaszcza kota. Matka dziewczyny zamierza pozbyć się uciążliwego pupila. Tymczasem jej ojciec przeżywa drugą młodość.
|
13:50 |
![]() Mąż Very (Teuta Ajdini), ceniony sędzia, popełnia samobójstwo. Dalecy krewni zamierzają walczyć o spadek. Obawy i strach zmuszają Verę do działania i stawienia czoła surowej rzeczywistości.
|
15:15 |
Virginio i Sisa zamieszkają wyżyny Boliwii. Ona dba o dom, on zajmuje się stadem lam. Choć przedłużająca się susza daje im się we znaki, nie potrafią podjąć decyzji o przeprowadzce do miasta.
|
16:40 |
![]() Xochtil mieszka w mieście zanieczyszczonym przez rafinerie ropy naftowej. Po śmierci matki angażuje się w działalność na rzecz ochrony środowiska. Wraz z aktywistami chce wysadzić rurociąg naftowy.
|
18:25 |
![]() 21-letni Bruno jest bardzo przywiązany do matki. Mieszkają razem w bungalowie w Hiszpanii. Nieoczekiwanie wprowadza się tam nowa partnerka kobiety. Mężczyzna staje w obliczu trudnej decyzji.
|
20:00 |
|
22:05 |
![]() Pierwszy film sagi 'Matrix', zapoczątkowanej w 1999 roku, stał się popkulturowym fenomenem. Jego twórcy są uważani za wizjonerów. Dokumentaliści badają prorocze aspekty produkcji Wachowskich.
|
23:05 |
|
1:35 |
![]() Koniec lat 70. Grupa filmowców, do której należy Lorraine Day (Jenna Ortega), jedzie do Teksasu, by nakręcić film pornograficzny. Wkrótce stają się uczestnikami przerażających wydarzeń.
|
3:20 |
![]() Nauczycielka dokonuje intrygującego odkrycia. Uzmysławia sobie, że jej znalezisko pochodzi z czasów starożytnych.
|
3:40 |
![]() Siegfried Sassoon przeżył koszmar I wojny światowej. W czasach pokoju próbował zrozumieć swoją seksualność, miotając się między wygodą życia małżeńskiego, religią oraz romansami z mężczyznami.
|
Lista stacji
O stacji Cinemax
Cinemax
Cinemax to kanał telewizyjny o profilu filmowym. Stawia na kinowe hity i światowej sławy nazwiska, a także na produkcje zyskujące uznanie krytyków filmowych oraz te, które zdobywają liczne nagrody czy nominacje.
Cinemax nadaje w formacie 16:9 576i (SDTV). Warto jednak zaznaczyć, że sąsiedni kanał – Cinemax HD – nadaje dokładnie tę samą ramówkę przy czym jest ona dostępna w wysokiej rozdzielczości HDTV (w polskiej wersji ten kanał jest dostępny od 1 maja 2010 roku).
Historia telewizji Cinemax
Cinemax znajduje się w portfolio amerykańskiego nadawcy HBO. Istnieje od 23 lutego 2005 roku. Nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – i co ciekawe: dzieje się tak bez przerw na reklamy.
W ofercie programowej Cinemax znajdują się najlepsze filmy w gwiazdorskich obsadach – zarówno te amerykańskie, jak i międzynarodowe, pochodzące z głównego nurtu kina. W ramówce nie brakuje ponadto seriali – w tym oryginalnych produkcji telewizji Cinemax. Stacja oferuje swoim widzom wiele odmian kina. W praktyce w Cinemax znajdziemy m.in. filmy sensacyjne (przykład: „Ucieczka z Alcatraz”), thrillery (przykład: „Clifton Hill”), dramaty obyczajowe (przykład: „Wyspa kłamstw”), dramaty wojenne (przykład: „Komando Breitnera”), komedie (przykład: „Król Belgów”), filmy science-fiction (przykład: „Ostatni i pierwsi ludzie”), filmy animowane (przykład: „Wyspa psów”), horrory (przykład: „Crimson Peak. Wzgórze krwi”) czy filmy krótkometrażowe (przykład: „Ganef”).
Analizując ramówkę Cinemax, warto zaznaczyć, że zwykle podział jest następujący: każda niedziela to czas premier największych hitów filmowych. Nowe seriale oraz oryginalne produkcje Cinemax są emitowane w soboty. Z kolei w piątki na antenie pojawiają się horrory oraz propozycje z klasyki kina. Natomiast w środy – królują thrillery i filmy obyczajowe. Obecne logo stacji Cinemax to biały napis „CINEMAX” na tle czarnego prostokąta. Ten logotyp obowiązuje od września 2016 roku.
Gdzie można oglądać telewizję Cinemax?
Stacja Cinemax jest dostępna w telewizji satelitarnej i w telewizji kablowej. Znajduje się m.in. w ofercie dużych operatorów (typu: Polsat BOX, UPC, Canal+), jak i w ofercie mniejszych operatorów (typu: Inea, Elsat czy Netia).
Powiązane stacje telewizyjne z Cinemax
Kanałem powiązanym z Cinemax jest Cinemax2. Obie te stacje oferują widzom filmy z najwyższej półki, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników kina. Co ważne, każda z nich ma jasno sprecyzowany profil – dzięki temu, oba te kanały mogą się wyróżniać swoją charakterystyczną ramówką.
Więcej o telewizji Cinemax
Telewizja Cinemax ma swoją stronę internetową www.cinemax.pl. Stacja ma konta w popularnych mediach społecznościowych. Można tu wymienić Facebooka, Twittera oraz Instagrama. Ponadto Cinemax ma swój kanał w serwisie YouTube.