Czas honoru | sezon 4 odc. 42: Kim pani jest?

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Władek i Michał podczas lądowania w Polsce wpadają w pułapkę Sowietów. Żołnierze transportują jeńców ciężarówką. W drodze Janek i Bronek uwalniają ich. Wśród zakładników jest m.in. Karolina.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Brehm budzi Rainera wiadomością o znalezieniu zwłok Schoebbla. Sugeruje, że za zamach odpowiada doświadczona grupa. Świadczy o tym sposób przeprowadzenia ataku. Podczas lądowania w Polsce Władek, Michał wpadają w pułapkę Sowietów. Rosjanin Dykow (Robert Gonera) grozi zatrzeleniem pułkownika Skotnickiego (Hubert Urbański) i powstrzymuje dywersantów przed ucieczką. Żołnierze transportują jeńców ciężarówką. Wraz z nimi przewożona jest tajemnicza osoba w kapturze na głowie. Otto bada Gertrudę, matkę Fischera. Poleca gubernatorowi doktor Konarską, z którą pracował przed wojną. Urzędnik zgadza się wydostać Marię z obozu. Na ciężarówkę Sowietów napadają Janek i Bronek z grupy Krawca i partyzanci Jastrzębia. Uwalniają zakładników. Więźniem w kapturze okazuje się kobieta - Karolina Osmańska (Magdalena Boczarska). Zeznaje ona, że od śmierci męża pracuje jako sekretarka w obozie Heidelagger. Skotnicki nakazuje to sprawdzić. Brehm informuje Rainera o kolejnej ofierze zamachu. Sprawcami są prawdopodobnie członkowie polskiego ruchu oporu. Ruda wykonuje wyrok na Holtzu. W jego mieszkaniu Janek i Ernest odkrywają skrytkę z dokumentami. Wśród zaświadczeń i blankietów Janek znajduje kenkartę Leona Sajkowskiego. Dociera do niego, że rodzice Leny nie wyjechali do Palestyny.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...