Czas honoru | sezon 3 odc. 29: Oddział do zadań specjalnych

serial wojenny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Doktor, Janek i Tadeusz odbijają przyjaciół z rąk gestapo. Rozpracowaną przez Niemców jednostkę ruchu oporu przejmuje Dowódca. Janek i Bronek trafiają do mieszkania babci Jadwigi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Doktor, Janek i Tadeusz odbijają przyjaciół z rąk gestapo. Maria opatruje rany Rudej. Łączniczka nie widzi, jednak lekarka pociesza Władka, że dziewczyna być może odzyska wzrok. Rozpracowaną przez Niemców jednostkę ruchu oporu przejmuje Dowódca. Janek i Bronek otrzymują nowe adresy. Obaj trafiają do mieszkania babci Jadwigi. Bronek dowiaduje się od Wandy, że zostanie ojcem. Tadeusz przenika w szeregi Komendy Głównej. Jeden z jej przedstawicieli przejmie transport pieniędzy z Reichsbanku. Prosi Dowódcę, by przyjął go do swojego oddziału. Po ucieczce więźniów Fisher jest wściekły. Do Warszawy przyjeżdżają przedstawiciele krakowskiego gestapo, Tannenberg i Fuchs, którzy mają wesprzeć Rainera. Rappke donosi przybyłym na przełożonego. Lena przyjmuje od swojego pracodawcy pudełko czekoladek. Helena przygarnia spotkanego na ulicy chłopca. Danka zostaje schwytana w łapance. Janek, Michał, Bronek i Władek usiłują pojmać sowieckiego spadochroniarza i przechwycić przewożoną przez niego radiostację. Podczas akcji atakuje ich grupa Karola. Michał zostaje ranny.

Występują

Twórcy

Ładuję...