Ojciec Mateusz | sezon 4 odc. 51: Talent

serial kryminalny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas corocznego konkursu cukierniczego, dochodzi do tragedii. Po skosztowaniu tortu przewodniczący jury, pan Shultz, umiera, a cukiernik Pawicki trafia do szpitala...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W Busku-Zdroju, w hotelu państwa Shultz, trwają przygotowania do corocznego konkursu cukierniczego. Jego uczestnikom kibicują m.in. Natalia, Mateusz i Emilka. Faworytem do zdobycia głównej nagrody jest Pawicki. Podczas imprezy dochodzi do tragedii. Po skosztowaniu tortu przewodniczący jury, pan Shultz, umiera, a cukiernik Pawicki trafia do szpitala. Policja ustala, że ktoś dodał do ciasta lek nasercowy. Środek ten w połączeniu z lekarstwami na nadciśnienie, które zażywał Shultz, spowodował jego zgon. Kochanka ofiary oskarża o otrucie męża jego żonę. Kobieta zostaje zatrzymana, lecz Możejko i Nocul kontynuują śledztwo. Pawicki podejrzewa, że to on miał być ofiarą, i oskarża o otrucie swojego pasierba. Wśród podejrzanych znajdują się też inni cukiernicy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...