Ekstradycja | sezon 2 odc. 9-ost.

serial sensacyjny Polska 1996  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Halski udostępnia dziennikarzom wyniki śledztwa. Jego rewelacje o politykach piorących brudne pieniądze nie wywołują spodziewanej reakcji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Druga seria przygód cynicznego gliniarza Olgierda Halskiego. Kultowy serial Wojciecha Wójcika. Warszawa lat 90. przypomina miejską dżunglę. Mafia rośnie w siłę, a właściciele restauracji są terroryzowani przez przestępców. Gdy giną "Cyrk" i "Syty" - szefowie konkurencyjnych gangów narkotykowych, władzę w stolicy obejmuje były agent KGB, Zajcew (Aleksiej Awdiejew), przedstawiciel przywódcy potężnego międzynarodowego syndykatu, Iwanowa. Mężczyzna współpracuje z Peterem Nowotnym (Zdzisław Wardejn), któremu grozi ekstradycja do Stanów Zjednoczonych. Komisarz policji Olgierd Halski (Marek Kondrat) tropi Nowotnego i narkotyki Zajcewa. Jest świetny w swoim fachu, lecz nieustannie podpada przełożonym.

W tym odcinku

Sabina wyjeżdża za granicę. Halski postanawia udostępnić dziennikarzom wyniki dochodzenia. Jego rewelacje o znanych politykach zamieszanych w pranie brudnych pieniędzy nie wywołują spodziewanej reakcji. Na Olgierda sypią się oskarżenia o współudział w przestępstwach. Halski zostaje ośmieszony i skompromitowany. Tymczasem boss postanawia wyjechać z Polski. Wcześniej jednak każe zabić Nadieżdę i Sachara.

Występują

Twórcy

Ładuję...