Czas honoru | sezon 3 odc. 32: Inga

serial wojenny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sorokin próbuje torturami wydobyć od Bronka informację, gdzie akowcy ukryli radiostację. Władek informuje Michała, że Bronek zniknął, a Maria trafiła na Pawiak.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Rainer krytykuje brutalne metody przesłuchań Tannenberga. Sorokin próbuje dowiedzieć się od Bronka, gdzie akowcy ukryli radiostację. Torturowany chłopak nie chce jednak zdradzić kolegów. Władek odwiedza Michała. Informuje go, że Bronek zniknął, a Maria trafiła na Pawiak. Lena prosi Rutkę, by pomogła jej odnaleźć osobę, dzięki której jej rodzina dostała mieszkanie. W urzędzie dziewczyna dowiaduje się, że lokal przydzielono Sajkowskim na podstawie niemieckiego rozkazu. Celina mówi Michałowi, że Niemcy aresztowali łącznika Komendy Głównej, Krzysztofa. Tadeusz przekazuje Halbemu meldunek. Wie, kim jest schwytany człowiek. Dowódca, Michał i Tadeusz chcą wykupić Krzysztofa. Celina ma przekazać łapówkę Schutzowi. Władek dowiaduje się, że Woyciechowski, ojciec Bronka, trafił w ręce Niemców. W restauracji Eden Rainer w towarzystwie Halbego słucha występu swojej dawnej kochanki, Ingi. Po występie oficer zabiera artystkę do siebie. Janek odkrywa, że Sajkowskich przeniesiono z noclegowni. Helena zdobywa metrykę dla Tomka. Maria diagnozuje u Graby zapalenie wyrostka. Karol i Sorokin pozwalają Bronkowi uciec, licząc, że chłopak sam doprowadzi ich do siedziby spiskowców. Schneider dowiaduje się, że Maria jest lekarką.

Występują

Twórcy

Ładuję...