Trzeci oficer | odc. 13-ost.: Tak zginął

serial sensacyjny Polska 2008  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Zosia wyjawia podczas przesłuchania, że ma się spotkać z kupcami w Nicei. Sznajder, Ala, Jarząbek i Rybak odnajdują taśmę, z której wynika, że Matejewski wysłał Kruszona na pewną śmierć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejny serial Macieja Dejczera poświęcony pracy grup specjalnych policji. "Trzeci oficer" nie stanowi bezpośredniej kontynuacji historii opowiedzianej w poprzedniej serii, ale w poszczególnych częściach pojawiają się bohaterowie znani widzom z wcześniejszych odcinków, a także nawiązania do wydarzeń, które rozegrały się w "Oficerach".

W tym odcinku

Rezus i Jankes przesłuchują Zosię. Dziewczyna opowiada im o szczegółach transakcji, m.in. wyjawia, że ma się spotkać z kupcami w Nicei. Sznajder, Ala, Jarząbek i Rybak jadą do mieszkania Koneckiej. Odnajdują taśmę, którą Konecki ukrył tam 12 lat temu. Orientują się, że Matejewski wysłał Kruszona na pewną śmierć. Kruszon i Wielgosz jadą do Nicei. Grand mówi, że to Matejewski kazał uwolnić Kaja i zlecił zabójstwo. Uprzedza Kruszyńskiego, że generałowi nie można ufać. Dziewczyna na rolkach wręcza Grandowi ulotkę z podanym miejscem spotkania. Tymczasem w Warszawie odbywa się fikcyjny pogrzeb Granda. Na uroczystości obecni są policjanci i agenci wywiadu. Po pogrzebie policjanci przejmują Matejewskiego i pokazują mu film Koneckiego. Gdy wychodzi na jaw, że generał uczestniczył w przekazaniu bomby, zostaje aresztowany. Kruszon wraca do domu. W wiadomościach słyszy informację o rozbiciu w Nicei grupy terrorystycznej oraz o śmierci Granda.

Występują

Twórcy

Ładuję...