Zaraz wracam 2 (124)
W skrócie
Powrót Udalskiego wywołuje mieszane uczucia. Filar zamienia w sejfie sztabki złota na falsyfikaty. Anna kończy reportaż na temat przewinień Bilskiego. Ofiary wycofują autoryzacje swoich wypowiedzi.
Oglądaj w telewizji
Opis
We wsi Polskie Pole życie na pozór płynie spokojnie, jednak w urzędzie gminy roi się od intryg, osobistych dramatów i zabawnych wydarzeń. Pracownicy, z wójtem Eligiuszem Czaplą (Mariusz Kiljan) na czele, zmagają się nie tylko z problemami mieszkańców, ale i własnymi, trudnymi wyborami życiowymi. Włodarz gminy stara się zdobyć prawa miejskie dla Polskiego Pola. Pomimo kłopotów zdrowotnych i nieuczciwej rywalizacji politycznej, konsekwentnie dąży do rozwoju swojej małej ojczyzny. Otoczył się zaufanymi ludźmi, którzy, podobnie jak on, z zaangażowaniem działają dla dobra Polskiego Pola i jego mieszkańców.
W tym odcinku
Powrót Udalskiego wywołuje mieszane uczucia - jego matka nie ukrywa radości, podczas gdy Sławek odczuwa głęboki niepokój. Po incydencie w bufecie, gdy Jadwiga niemal ujawnia tajemnicę, Sławek i Martyna starają się szybko zalegalizować status uciekiniera, podczas gdy ten swobodnie korzysta z gościnności seniorki. Tymczasem Filar zamienia w sejfie sztabki złota na falsyfikaty, a nocna wyprawa do kopalni sprawia, że zbliża się do Karoliny. Anna kończy reportaż na temat przewinień Marka Bilskiego. Szansa na jego zdemaskowanie zostaje jednak zaprzepaszczona, gdy zastraszone ofiary wycofują autoryzacje swoich wypowiedzi.
Występują