Zaraz wracam 2 (127)
W skrócie
W urzędzie narastają kontrowersje związane z finansowaniem projektów nad Pławką. Ewa i Sonia organizują spotkanie dla ofiar Bilskiego, podczas którego będzie wyświetlany reportaż Anny.
Oglądaj w telewizji
Opis
We wsi Polskie Pole życie na pozór płynie spokojnie, jednak w urzędzie gminy roi się od intryg, osobistych dramatów i zabawnych wydarzeń. Pracownicy, z wójtem Eligiuszem Czaplą (Mariusz Kiljan) na czele, zmagają się nie tylko z problemami mieszkańców, ale i własnymi, trudnymi wyborami życiowymi. Włodarz gminy stara się zdobyć prawa miejskie dla Polskiego Pola. Pomimo kłopotów zdrowotnych i nieuczciwej rywalizacji politycznej, konsekwentnie dąży do rozwoju swojej małej ojczyzny. Otoczył się zaufanymi ludźmi, którzy, podobnie jak on, z zaangażowaniem działają dla dobra Polskiego Pola i jego mieszkańców.
W tym odcinku
W urzędzie narastają kontrowersje związane z finansowaniem projektów nad rzeką Pławką. Czapla rozważa złożenie zawiadomienia do Regionalnej Izby Obrachunkowej, a zaniepokojona Maria obawia się, że nieumyślnie autoryzowała ten proceder. Ewa i Sonia organizują spotkanie dla ofiar Bilskiego, podczas którego będzie wyświetlany reportaż Anny. Ma to pomóc poszkodowanym kobietom zjednoczyć się w dążeniu do sprawiedliwości. Zaniepokojony Filip, nie zaakceptując postępowania Udalskich, łamie obietnicę milczenia. Niespodziewana wizyta Marii w ich domu powoduje panikę i ujawnia rosnące ryzyko związane z ukrywaniem zbiega.
Występują