Zaraz wracam 2 (80)
W skrócie
Maria startuje w wyborach na burmistrza. Wraz z Kingą otwiera w urzędzie punkt konsultacyjny, w którym promuje kluczowy postulat dotyczący utworzenia gminnego SPZOZ-u. Pomysł kopiuje Krystyna.
Oglądaj w telewizji
Opis
We wsi Polskie Pole życie na pozór płynie spokojnie, jednak w urzędzie gminy roi się od intryg, osobistych dramatów i zabawnych wydarzeń. Pracownicy, z wójtem Eligiuszem Czaplą (Mariusz Kiljan) na czele, zmagają się nie tylko z problemami mieszkańców, ale i własnymi, trudnymi wyborami życiowymi. Włodarz gminy stara się zdobyć prawa miejskie dla Polskiego Pola. Pomimo kłopotów zdrowotnych i nieuczciwej rywalizacji politycznej, konsekwentnie dąży do rozwoju swojej małej ojczyzny. Otoczył się zaufanymi ludźmi, którzy, podobnie jak on, z zaangażowaniem działają dla dobra Polskiego Pola i jego mieszkańców.
W tym odcinku
Maria ogłasza, że wystartuje w wyborach na burmistrza Polskiego Pola. Wraz z Kingą otwiera w urzędzie punkt konsultacyjny, w którym promuje swój kluczowy postulat dotyczący utworzenia gminnego SPZOZ-u. Pomysł ten kopiuje Krystyna, co prowadzi do spięć między kandydatkami. Tymczasem w domu Walczaków Monika przyznaje, że nie jest pewna, czy chce kontynuować rekolekcje. Zauważa, że zamiast zbliżać się do męża, zaczyna się od niego coraz bardziej oddalać.
Występują