Gliniarze: Wiatr zmian (941)

serial paradokumentalny Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

Dochodzi do usiłowania zabójstwa jednego z więźniów, który pracował warunkowo poza murami zakładu karnego. Adam i Olga odkrywają, że poszkodowany naraził się mafii, która mogła wydać na niego wyrok.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne mocne historie, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Detektywi z Wydziału Kryminalnego Centralnego Biura Policji walczą z najgroźniejszymi przestępcami na terenie Warszawy i w okolicach miasta stołecznego. Niejednokrotnie zmagają się przy tym z problemami osobistymi. Do zespołów należą: Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) i Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak), Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber) i Kuba Roguz (Piotr Mróz) oraz Adam Bogusz (Aleksander Mackiewicz) i Olga Lipska (Natalia Brudniak). Naczelnikiem wydziału jest Piotr Zarębski (Dariusz Dłużewski), a komendantem Centralnego Biura Policji - Robert Szwarc (Zbigniew Kozłowski). Funkcjonariusze zawsze też mogą liczyć na profesjonalne wsparcie policyjnej informatyczki Żanety Kujawskiej (Monika Miller) i profilerki Dominiki Sęk (Helena Chorzelska).

W tym odcinku

Dochodzi do usiłowania zabójstwa jednego z więźniów, który pracował warunkowo poza murami zakładu karnego. Drugi z osadzonych, który znika w niewyjaśnionych okolicznościach, od razu staje się głównym podejrzanym. Wkrótce jednak Adam i Olga odkrywają, że poszkodowany naraził się mafii, która mogła wydać na niego wyrok. Dodatkowo Bogusz tropi sprawców pobicia jednego z kadetów, Gumisia. Gdy wpada na trop, do pomocy detektywowi zgłasza się Artur Król.

Występują

Zobacz także

Ładuję...