Korona królów. Jagiellonowie (136)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Rok 1422. Szpieg krzyżacki Herman ma przeszkodzić w zawarciu sojuszu z Brandenburgią podczas wizyty Fryderyka Hohenzollerna na Wawelu. Zofia zapobiega zaaranżowanemu przez niego wypadkowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hincza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Rok 1422. Zofia ma trudności z przyzwyczajeniem się do dworskich obyczajów. Szpieg krzyżacki Herman ma przeszkodzić w zawarciu sojuszu z Brandenburgią podczas wizyty margrabiego Fryderyka Hohenzollerna (Paweł Stachowczyk) na Wawelu. Postanawia podciąć popręg w siodle królewny. Na szczęście zauważa to Zofia, której udaje się uchronić Jadwigę przed wypadkiem. Królewna nie ma jednak zamiaru jej dziękować. Chce też, aby Strasz został jej pokojowcem. Lech chce zemścić się na osobie, która ukradła jego sakiewkę. Oprócz pieniędzy miał w niej swoje wybite zęby. Złodziej Sławoj próbuje je sprzedać jako relikwie św. Lamberta. Zbigniew Oleśnicki i Jan Hincza zostają wysłani do Malborka. Jeśli nie przywiozą pieniędzy, wybuchnie wojna.

Występują

Zobacz także

Ładuję...