Korona królów. Jagiellonowie (45)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Królowa myśli o wyremontowaniu zamku na Wawelu, ale nie ma na to czasu, gdyż lada chwila mają przybyć goście z Cylii. Zarządza więc wielkie sprzątanie. Hiszpan oskarża Gretę o czary.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Królowa Anna myśli o wyremontowaniu zamku na Wawelu, ale nie ma na to czasu, gdyż lada chwila mają przybyć goście z Cylii: stryj hrabia Herman (Dariusz Kordek) i Barbara (Marta Jarczewska). Zarządza więc wielkie sprzątanie. Sofia chce odzyskać zaufanie i miłość Andrzeja z Tęczyna. Anna z Goraja jest coraz bardziej o niego zazdrosna. Medyk Hiszpan traci pacjentów, ponieważ Greta bierze "co łaska". Oskarża ją o czary.

Występują

Zobacz także

Ładuję...