Korona królów. Jagiellonowie (44)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Rekutis błaga Jagiełłę o wsparcie Żmudzi. W tym czasie Świdrygiełło dogaduje się z Krzyżakami. Zyndram proponuje Arunasowi, aby został królewskim wysłannikiem na Żmudź. Greta leczy oczy Nieradki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Rekutis błaga Jagiełłę o wsparcie Żmudzi. W tym czasie Świdrygiełło dogaduje się z Krzyżakami. Zyndram proponuje Arunasowi, aby został królewskim wysłannikiem na Żmudź. Anna potyka się o uszkodzoną podłogę w swojej komnacie. Każe ochmistrzowi naprawić posadzkę, zanim przyjadą jej kuzyni z Cylii. Greta leczy oczy Nieradki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...